ABC: Beebikino

Mõtlesin tükk aega, kas ja millal oleks õige aeg Oliver beebikinno viia. Foorumite lugemine sel teemal kasvatab ainult frustratsiooni, sest mõistlike nõuannete asemel on suur osa postitusi sõim “halbade emmede” aadressil, kes ainult omakasu peal väljas on ja lapsi oma lõbuks piinavad. Iroonia on see, et need teadjad sõimajad pole ise kunagi beebikinos käinud. Mis siis ikka – tuleb ise järele kontrollida, sest ega muidu ju ei tea, kuidas asjad tegelikult on!

Tartus toimib praegu kaks beebikino: kord kuus korraldavad eriseansse nii Cinamon kui ka Ekraan. Lõunakeskuses avatud Apollo kinos veel beebidega käia ei saa, sest Apollo beebikino toimub ainult Tallinnas (Solarises ja Mustamäel) ning Pärnus. Et korralik selgus saada, tuli järele proovida mõlemad pakutavad võimalused. Ja mis ma teada sain? Beebikinno võib minna küll!

Beebikino on sisuliselt võttes nagu suure perega õhtul teleka ees olla (eeldusel, et pereliikmeid on sadades ja lapsi on neist vähemalt pooled). Mõlemas kohas on saal hämar, aga piisavalt valge, et näeks ilusasti ringi liikuda, ükskõik, millises ruumi osas sa ka ei viibiks. Heli on piisavalt vaikne, et beebid omavahel ja vanematega juttu ajada saaks. Kes saab ja tahab, istub saalis, mugib näkse ja vaatab filmi, teised mängivad ekraani ees põrandal või liiguvad ringi. Ideaalis ei häiri ühed teisi ega teised esimesi. Või kui häirivad, siis ei lase keegi end sellest kõigutada.

Eks oleneb palju ka sellest, mis eesmärgil keegi kinno on tulnud. Kui tahad lihtsalt üksi või sõpradega kinno minna või su laps on juba piisavalt suur, võiksid eelistada muid variante kui beebihommikut. Nii saad oodatud kogemuse ega napsa ära kohta teistelt, kelle jaoks see võib olla ainus variant kinno sattuda. Minu jaoks on beebikino hea võimalus oma laps teiste omavanustega kokku mängima lasta. Seda, et filmile keskenduda saaks, arvestades Oliveri aktiivsustaset, ma ei eeldanudki. Ja saingi täpselt seda, mida arvasin: poisil oli tore teistega hullata ja mööda treppe turnida. Vahepeal sai ka ekraanile kiigatud, aga meie mõlema põhiaur läks toreda seltskonna nautimisele.

Beebikino esimene reegel võiks olla: osta pilet ette! Cinamoni saabusime umbes 20 minutit enne seansi algust. Selleks ajaks olid kahe töötava kassa ees pikalt kinokoridoridest mööda looklevad sabad, kus kulgeti edasi kohutava aeglusega. Selle kõige (ja vahepealse segaduse, kus tundus, et terve 300+ kohaline saal on välja müüdud) tulemusena jõudsime saali siis, kui film oli juba alanud. Ekraani mineku eel olin juba targem ja ostsin internetist pileti enne ära.

Teine asi, millele mõelda, on istekohtade valik. Soovitan need valida lähtuvalt lapsest, kellega koos kinno lähed. Kui tegu on väikese beebiga, kes veel ei rooma ja tõenäoliselt kogu aja mõnusasti põõnab, või hoopis suurema lapsega, kes eelistab ringijauramise asemel filmi vaadata ja plõksmaisi süüa, võta koht kusagile rea keskele, et ekraani endale meelepärasest kohast jälgida. Kui sul on aga põnn, kes tahab ringi liikuda ja teiste lastega suhelda, on mõistlik võtta endale kohad rea äärtes, et teisi segamata ringi trallitada saaks. Muide, Cinamonis saab pisikestele suhtlejatele mõeldes osta esireapiletid, Ekraanis on aga esimene rida tühjaks jäetud, et seal saaksid istuda vanemad, kelle lapsed põrandal hullavad.

Vast ongi mõistlik võtta ette teemad, millele ise enne kinnominekut mõeldud sai ja kahes kinos käimise kogemusi omavahel võrrelda. Nii võiks otsuse tegemine teiste jaoks lihtsam olla. Kuna nii Cinamon kui ka Ekraan on üsna Tartu kesklinnas, ei mõjuta enda elukoht ilmselt eriti palju kinoeelistust, kuigi see võib olla mugavuse küsimus. Küll on aga muud tegurid, mis on veidi erinevad. Lisaks võiks enne kinnominekut uurida majareegleid ja juba kohapeal olles oma lapsel silma peal hoida, et ta näiteks põrandalt plõksmaisi või küpsisejääke endale suhu ei topiks. Head võrdlemist ja toredat kinokogemust!

Beebihommikud Tartu kinodes

  • Toimub kord kuus, Cinamonis tavaliselt teisipäeval, Ekraanis kolmapäeval.
  • Pileti hind Cinamonis ühele lapsevanemale ja kuni 2-aastasele lapsele kokku 3 eurot, Ekraanis ühele lapsevanemale ja kuni 3-aastasele lapsele kokku 3,40 eurot. Vanematele lastele tuleb osta lisapilet.
  • Kinosaale, kus beebikino näidatakse, on Cinamonis üks – seal on üle 300 istekoha, Ekraanis toimub see mõlemas kinosaalis, mis on Cinamoni omast tunduvalt väiksemad.
  • Käru võib Cinamonis parkida nii kino koridori, kinosaali ette kui ka kinosaali, Ekraanis tuleb käru panna piletikassade ette loodud käruparklasse.
  • Turvahälli saad panna enda istekoha kõrvale – vanema ja beebi ühispileteid müüakse mõlemas kinos niikuinii paarisistekohtadele.
  • Nänni jagatakse mõlemas kohas kinosaalide ees. Seal tutvustatakse soovijatele beebitooteid nagu erinevad söögid, vitamiinid vms, ning antakse kaasa ka tasuta nännikott nende toodetega.
  • Valgus on mõlemas kohas piisavalt sume, et saaksid oma võsukesel silma peal hoida.
  • Heli on tunduvalt vaiksem kui tavalise kinoseansi ajal, nii et lapse kõrvakuulmise rikkumise pärast ei tohiks muretseda rohkem kui kodus teleka kõrval. Cinamonis tundus heli veidi vaiksem kui Ekraanis.
  • Mänguasjad on mõlemas kinos ekraani ees põrandal maas ja on mängimiseks kõigile lastele. Cinamonis oli mitu suurt kasti paljude erinevate mänguasjadega, Ekraanis oli vähemalt meie esimesel beebikinokülastusel üks kast suurte kummiklotsidega, neljane beebikiik ja katkine nukukäru.
Advertisements