ABC: Geniaalne leiutis #3 – lutipudelite sterilisaator

sterilisaator

Lutipudel on imetava ema jaoks päris hea asi. Alati ei ole võimalik 24/7 oma lapse kõrval olla nii, et piimapank vajadusel kohe avada. Värske piim on muidugi ülihea ja kasulik kraam, aga ka emad on inimesed. See üks kord mitme kuu jooksul, kui saad trenni või kinno või kohvikusse minna, võib beebi jaoks olla just see kord, mil mitte kuidagi ilma piimata olla ei saa. Või siis olete perega väljas sellises kohas või ajal, kus/mil rinda mitte kuidagi anda ei saa. Või on ema nii haige, et arst on soovitanud ajutiselt rinda mitte anda. Lutipudel on igal sellisel hetkel päästja. Aga lutipudelit on ju igavesti tülikas korralikult puhastada. Või ikka on?

Ma ohkasin endamisi, kui mõtlesin pudeliharjadele ja sellele, kas tavalise nõudepesuvahendiga üldse tohib beebiasju pesta või kas ilma pesuvahendita see mitte liiga ebahügieeniline ei ole. Aga siis saatis Ly mulle sterilisaatori koos mitme säilitusnõu/lutipudeliga ja see mure saigi murtud.

Kuidas olla kindel, et piimased nõud ikka päris puhtaks saavad ja beebile ka teist ja kolmandat jne korda kasutades ohtlikud ei ole? Need tuleb esiteks korralikult loputada ja siis sterilisaatoriga mikrolaineahju panna. Laksi aga 200 milliliitrit vett nõu põhja, pane potsikud (avatud otsad allapoole) võre peale ja pane uuni. Sterilisaatori all on kirjas, kui kaua mis võimsusel seda käiata tuleb. Sinu vaev on lihtsalt loputatud asjad sinna sisse panna ja pärast puhtad asjad välja võtta. Lihtne!


Meil on Aventi sterilisaator, kus ma puhastan nii lutipudeleid/säilitusnõusid kui ka veepudelit, aga raudselt teevad sama hea töö ära ükskõik, mis firma sarnased tooted. Ja kui aega ja tahtmist jagub, avitavad ilma peene abivahendita ka vana hea pudelihari ja pesukäsn!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s