ABC: Geniaalne leiutis #2 – rinnapadjad

rinnapadjad

Olgem ausad, enne raseduse lõpukuid polnud mul aimugi, mis rinnapadjad on. Kui tuttavad emad mulle oma ülejääke pakkuma hakkasid, otsustasin natuke asja uurida ja nüüdseks oma kogemusele tuginedes leian, et rinnapadjad on geniaalsed.

Rinnapadjad (ka rinnakaitsepadjakesed) on oma olemuselt midagi hügieenisidemete ja vatipatjade vahepealset. Need käivad rinnahoidja ja rinna vahele, et piimanäärmetest immitsev vedelik enda sisse imada (ning rinnahoidja kuiv ja bakterivaba hoida). Väikese kleepsukesega rinnahoidja korvi sisekülje külge ja nii nad toimivad.

Eeldasin alguses, et neid läheb vaja ainult välja minnes või päevasel ajal, nii et miks neid palju varuda, saan oma ühe pakiga hakkama küll. Pealegi ei tundunud, et ma niipea igas ilmakaares valgeid jugasid pritsima hakkaks. Öösiti magasin ämmaemanda soovitusi järgides sõnakuulelikult paljalt, et kõik vajalikud kohad õhku saaksid. Nii sain mõned päevad pärast sünnitust üsna hästi hakkama. Kuni ühel hommikul avastasin ennast loigust. Piimaloigust. Siis sain ma aru, MIKS rinnapadjad geniaalsed on ja et neid võib öösiti hoopis rohkem vaja minna kui päeval.

Kõige tavalisemad rinnapadjad, mida Eesti poodidest ja apteekidest leida võib, on tootjatelt Avent, Johnson’s, Libero ja Nuk. Esimese asjana pean ütlema, et apteekidest ma neid osta ei soovita – toode on küll sama, aga hinnavahe tavalise toidupoe kaubaga ligi kahekordne. Kõige rohkem leiab poodidest Johnson’s ja Libero rinnapatju. Neist eelistan ma isiklikult Johnson’s toodet, aga eks see on valiku küsimus.

Johnson’s rinnapadjad on minu meelest mõnusamad paaril lihtsal põhjusel. Need on veidi väiksemad ja järgivad rohkem rinnakuju (Libero omad on lihtsalt suured lopergused latakad) – ilmselt seepärast peab ka nende kleepriba veidi paremini. Sama töö teevad ära aga mõlemad, nii et enamjaolt lähtun minagi sellest, mida poes on või kumb neist parasjagu soodsam on.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s