Loll lugu

No mida muud sa oskad esimese asjana öelda, kui juhtub midagi täiesti absurdset, mida ei oleks tohtinud juhtuda. Lugesin mõned päevad tagasi ühe tuttava MSN-i nime tagant teadet oma endise kooliõe kohta. Ja sellist, mis pani, silmad suured, rohkem infot otsima. Sest kui sa ikka loed, et inimene, keda sa alles loetud nädalapäevad tagasi täie elu ja tervise juures nägid, on siitilmast lahkunud, tahaks teada, kust see rumal jutt tuleb.

Kahjuks ei ole alati nii, et sellised uudised osutuvad möödarääkimiseks või lolliks naljaks. Seekord ka ei olnud. Seda neiut lihtsalt enam ei ole. Kõndis Pärnus ringi ja kukkus lihtsalt kanalisatsiooniauku. Sellisesse, mille kaane ühe versiooni järgi mingid inimesed olid pealt ära võtnud ja metallikokkuostu viinud. Ma loodan, et kui see jutt peaks tõele vastama, siis nad teavad nüüd, mis tagajärgi selline rahanälg tuua võib. Ja et nad mäletavad seda oma elu lõpuni.

Ühe toreda inimesega juhtus ka sarnane loll lugu. Tema lähedaste õnneks mitte nii lõplik, sest poiss on praegu koomas, mitte surnud, aga siiski. Enne õnnetusi olid mõlemad noored ja terved andekad inimesed, kellel oli maailmale palju anda. Tahaks loota, et vähemalt tema pääseb ja saab võimaluse oma eluga edasi minna.

Selle kõige taustal ajavad närvi eriti mustaks need inimesed, kes ei hooli endast ega teistest ja näitavad seda omal moel välja. Ükskõik, kas siis nii, et kuulutavad kõigile oma enesetapuplaanidest või siis saadavad kõik teised erinevate nimedega kohtadesse, sest neid lihtsalt ei koti. Millal nemad ometi aru saavad, kui oluline üks inimelu olla võib? Või siis sellest, kuidas nende tegemised lähedastele või kellelegi teisele mõjub?

Kallid roolijoodikud, eluheidikud ja kroonilised emod – te ei ole maailmas oma muredega üksi. Isegi, kui see nii ei tundu, teil on sõpru. Ja neil, kellest teie ei hooli, on sõpru ja muid kalleid ilmselt kordades rohkem. Ja ükski tahtlik ega tahtmatu õnnetus või plaanitud lõpetus ei puuduta ainult teid. Teised on ka elusolendid. Ja neil on oma elu vaja.


Lihtsalt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s