Jõul

Nii. Nüüd on käes. Vähemalt tehniliselt ja ideeliselt, enamikes kodudes maailmas ka praktiliselt. Mina sain eile teada, et jõulude tähistamine saab pereringis olla ka liikuv püha. Ehk siis minu “jõulud” aka kinkide jagamine ja pidulik söömaaeg on tegelikult homme.

Eks sellest ole saanud varem rääkida, et jõulud on perepüha. Aeg, kus terve pere tuleb üle hulga aja kokku ja peab koos rahulikku söögiorgiat ja kingijagamist. Meie teeme seda homme, sest just siis saame kokku. Vend saab oma perega alles homme tulla, väikese Johannese huvides on pidulikum asi kõigile just siis. Et oleks ikka jõulutunnet.

Aga ega ka tänane ju tegelikult tähelepanuta jää. Nagu igal aastal, tuleb majas suur koristamine-tolmutamine ette võtta. Ema ja isa vaaritavad sööki, minu kohustus on kuusepuu ära kaunistada. Õde teeb selle hiljem loomulikult üle ja kuhjab okstele ka kogu muu krempli, mille mina olen kastidesse jätnud, aga mõte on see, mis loeb.

Tundub, et kirikusse sel aastal minekut vist ei toimu. Sest kõik on ju nii bisid-bisid, vanaema tervis ei luba tal sinna minna ja mida ma üksi sinna lähen. Bussid ju õigel ajal ei liigu ja kuigi mõte on ilus ja hea, ei ole meelitav mõtte pärast minna pool tundi varem alevisse, kus elavaid inimesi sa väga näha ei taha, külmetada nendesamade inimeste seltsis poolteist tundi kirikus ja siis viis kilomeetrit läbi lume koju kõmpida. Oleks veel hea seltskond, aga ei…

Niisiis tulevadki jõulud sel aastal tavalisest rahulikumad ja külmavabad. Nina ma välja ei pista, sest väike kassipoeg Triibu tahab, et temaga tegeletaks. Kinke võib iseenesest homseks pakkida, aga enne seda tuleb kiirematele asjatoimetustele mõelda. Ehk siis kraamida ära teiste tekitatud segadus oma toas ja kuusega tegeleda. Ja võibolla ikka tuleb nina välja pista ja vanaema juurde piparkooke küpsetama minna… Vaatab, mis saab.


Aga seniks – rahulikke ja ilusaid jõulupühi kõigile kallitele!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s