Ai sa kell…

Ehk siis. Jõulud varsti käes. Mitte küll “JUBA HOMME!” mida mõned vaesema närvikavaga inimesed juba nädalaid ketravad, aga lähedal on nad siiski. Ja põhimure pole ju sugugi see, et ei leia aega kirikusse minna või et kuidas vaikselt kallite inimestega koos olla – pigem trummeldab kuskil kuklas teadmine, et kell tiksub, aga, näe, kingitused veel ostmata.

Tegelikult olen ma isegi tubli olnud, vennale on juba asi olemas. Mis talle loodetavasti meeldib ja kindlasti kasuks tuleb. Aga teised olen ma seni täielikult unarusse jätnud. Mõtlesin, et täna peaks selle vea parandama ja hakkama kokku kuhjama eri asju, mis kellelegi meeldida võiks või kasulikud oleks. Õe ja vanemate peale on ka mõeldud ja enam-vähem teada, mis neile tuleb. Perest on siis veel ees katsumus vanaemale kink sebida.

Arvatust hoopis keerulisem on sõprade ja muude lähedaste ring. Kui sa suhtled nii tööalaselt kui ka vabal ajal päris paljude inimestega, siis kust läheb see piir, kellele kink teha ja kellele mitte? Ja kuidas vältida neid piinlikke hetki, kus kas sina teed kellelegi kingi, kes sulle ei teinud või saad ise üllatuse osaliseks? Sest, noh, olgugi rahulik ja mõistev aeg, aga kust sa tead ette, kes solvub ja kes mitte.

Igatahes on mul mingid mõtted olemas. Kui isegi mitte päris täpsed (mida mõni üksik idee isegi võib olla), siis vähemalt on elu kätte mänginud mingid suunad, kuhu poole vaadata ja kust äkki isegi midagi leida võib. Ja pealegi oli eilne pikk jutuajamine emaga ka valgustav, mida venna perele näiteks vaadata. Venna naine ja väike poeg tahavad ju ka meeles pidamist.


Mis siis muud kui šoppama!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s