Mu ümber on ilusad inimesed

Laikad suvel 2010: Andero Nimmer, Fredy Schmidt ja Indrek Ups. (Foto: Hanna Samoson)

*muigab* Ma lihtsalt pidin selle pealkirjaks panema, sest see on nii teema, kuitahes klišeelikult see ka ei kõlaks.

Igatahes. Pöidlahoidmisest oli kasu ja Eesti Laul 2011 poolfinalistide hulgas on Laika Virgin täiesti edukalt esindatud. “Ilusad inimesed” tegi ilmselgelt Jannega tehtud loole ära ja ongi parem. Saabki Eestit esindama sisukamate sõnade ja haaravama meloodiaga laul. Pealegi on esimese loo solist tunduvalt seksikam… Aga milleks nüüd sündmuste käigust ette rutata. Pidu saab pärast ka pidada.

Eile õhtul tuli õnnitlusi rahena, täna sain lõpuks aega interneedusest värskeid artikleid uurida ja vaadata, kes veel 20 edasipääseja seas on ja mis muidu toimub. Ja kuigi ma seda tavaliselt ei tee (olgem ausad, see ON üsna kurnav ja mõttetult vihastav ajaraisk), lugesin kommentaare ka.

Lisaks sellele, et sõnavõtjatest suur osa grammatikast ööd ega mütsi ei jaga, saab alati, kui kommentaariumisse kiikan, tõestust veendumus, et kraaksuvad need, kellel pole midagi öelda. Vingumist ja hala kui palju. Oh-kui-jube-see-lugu-on ja kah-asjatundjad-mida-nad-ka-teavad on ikka põhiline teema, mille kallal lõugu laksutada.

Tõesti, mida teab muusikast Sky+i DJ Toomas Puna, kes on lõpetanud ühe Eesti parimatest gümnaasiumidest (kus on ka muusika väga olulisel kohal) ja puutunud eri muusikastiilide ja artistidega kokku suurema osa oma teadlikust elust. Või mida teab muusikast Hannaliisa Uusmaa, kes on muusikalise haridusega, saavutas 2005. aasta Kaks Takti Ette finaalis napilt teise koha ja on geniaalne tegevmuusik. Või miks korraldab Eesti Laulu projekti Heidy Purga, kes on üks intelligentsemaid noorema põlvkonna muusikainimesi üldse.

Nii palju retoorilisi küsimusi ja nii palju kurbust sellest, et tundub ilgelt lahe kõikvõimalikud kohad, kus on põhimõtteliselt võimalik arukat diskussiooni tekitada, pigem hoobilt peldikuseinaks muuta ja lihtsalt laksima hakata, kuidas terve maailm peale sinu on nii õudne ja halva maitsega. Ega selliseid tüüpe väga vist ei muuda. Samas mind täitsa huvitab, et kus on siis nende loodud suurepärased lood ja miks nemad muusikamaailmas mitte mingil ametikohal ei ole.


Aga vaatame, mida tulevik toob. Äkki saavad “targad” jõuluks mõistust või huumorimeele. Lootus sureb ju teadupärast viimasena.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s