Muusadest ja muust

Üsna hea meel on selle üle, et viimastel päevadel olen üle mingi aja jälle Muse’i kuulama hakanud. Ses mõttes, et üksikuid lugusid olen ikka aeg-ajalt pidudel või kodus mänginud, aga konkreetsest albumite kuulamisest on ikka omajagu mett kerre voolanud. Ja hea meel on, sest Matthew Bellamy mõjub isegi oma vanade lugudega taas värskelt, isegi inspireerivalt. Muse on ikka päris hästi valitud nimi, kui asjalood juba nii kaugele lähevad.

Täna hommikul Annelinna lumehunnikute vahel ülikooli poole kõndides läks mõte suisa selleni, et peaks üle pika aja midagi Kirjutama. Kirjutama as in midagi sellist, mida sobiks Poognasse üles panna või, oh õudust, isiklikult kellelegi näidata. Ja mingeid viimaste nädalate mõtteid üle sirvides tuli tõdeda, et alusmaterjali on ju tegelikult küll.

Siinkohal tänusõnad mind ümbritsevatele inspireerivatele inimestele. Kusjuures kui jutt juba muusadest ja inspiratsioonist käib ja kuivõrd ma tegelen jooksvalt semiootiliste koodide ja kontentanalüüsi tegemisega, läheb mõte paratamatult veidrat rada. Seda rada, kus tekib küsimus, kust läheb vahe inspireerimise ja plagiaadi vahel.

Ses suhtes, et ma ei ole enam kindel, kas eelmise nädala parimad mõtted, mis telefoni kirja said, on enam minu omad või ei ole. Sest kui sa istud koos kuue-seitsme muusikuga, kes on ühtlasi heliloojad ja laulukirjutajad ja ühel hetkel ütleb keegi midagi, mida sa natukene ümber redigeerid või täiendad, siis… Kelle oma on see lõpptulemus, mis sa kirja saad?

Või… Ma isegi ei tea. Mõned read, mis mõttes mõlguvad on lihtsalt märgiliselt nii tugevad ja kuidagi põhjapanevalt sümboolsed, et enam ei teagi, kas julgen neid üldse ise kasutada. Võibolla peaks midagi just ette söötma neile, kes selleks ise inspiratsiooni on andnud ja omakorda neid inspireerima sealt edasi minema?

Tundub vist mõnes mõttes loogiline asjade kulg? Sest üks asi on see, kui kuskil kirjandusklubi lehel on tuhandete kirjatükkide seas üks paljutõotav teos, mida mingi hulk inimesi oma elu jooksul korra-paar loeb, hoopis teine aga see, kui seda sõnumit, mis on märksa konkreetsem, saadab ja toetab veel väga hea helilooming ja korraga saavad seda kaasa laulda kümned ja sajad inimesed.

Karussell ootab toetust (Foto: Juhan Malmstein)

Ja, üldse, heast muusikast ja selle mõjust rääkides, peaks kõik sellest (ja meeletult heast videopildist) lugu pidavad inimesed nüüd midagi ette võtma. Eesti Top 7 saates on Laika Virgin oma 19. nädalal langenud häbiväärselt madalale, kuuendale kohale. Nii et – minge ETV kodukale ja hääletage Laikade poolt. Hääletage iga päev ja mitu korda ja Eesti hea muusika ja videokultuur saab päästetud. Aamen!


Ja tulge täna Geni. Kell 19 Indigolapsed, alates 22 WANTED 2.0 : Eesti pop.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s