Merka, Merka, mida sa teed?

*ahastav karje kõrbes*

Ma ei tea, kas ma tean hetkel kedagi masendavat kui ma ise (ei, Tormi, sina ei lähe ka arvesse). Viimastel päevadel kardan ma magama jääda, sest kui silmad kinni lähevad, võib alateadvus trikke tegema hakata. Ja ärkvelolekuga on ka jama, sest isegi kui sa silmi pingsalt avatuna hoiad, on mõtted töös. Ja kui sa kogu hingest üritad millelegi muule mõelda, siis tulevad just need asjad, mis sind ahastama panevad, eriti tugevalt esile.

Inimsuhted on selle kõrval maailma kõige lihtsamad asjad. Sa saad haiget või sa teed haiget. Harvemini ei tee/saa keegi liiga. Saad asjadest üle ja tulevad uued inimesed ja vanad mured jätkuvad, vahel tulevad uued. Asi töötab nagu kellavärk. Ja kuigi emotsioonid on tunnete puhul suured, saab lõpuks kuidagi ikka korda. Kui päris korda ei saa, siis tulevad lihtsalt uued mured peale ja lõpuks sa enam ei mõtle sellele suhtepasale.

Muude, elulisemate asjadega on palju keerulisem. Peaks olema palju lihtsam, sest tegelikkuses on mängus ainult paberid, mis ei näita sinu kohta mitte midagi muud, kui et sul lubatakse autot juhtida või riigis viibida või midagi müüa või on sul lihtsalt mingi tõestus ette näidata, et jah, käisin seal või et jah, oskan seda teha. Kuigi ka ilma nendeta on sul oma oskused või õigused olemas, võivad need su elu tunduvalt rohkem pea peale keerata kui miski muu.

Aga elu kulgu see või teine väga ei huvita. Olgu tegu suhete või paberitega. Viisa kaob – ups! Keegi petab – ups! Auto sõidab su jalast üle – ups! Pank ei anna laenu ja seega pole sul raha midagi teha – ups! Kuskil purskab vulkaan ja sa ei saa liikuma – ups! Linnas on mäss või geiparaad – ups! Tuleb suur majanduskriis – ups!

Ja siis ei jää midagi üle kui sa lahkud riigist või lõpetad suhte või oled haiglas või oled vaene või oled kusagil paigal või lihtsalt ei pääse kuskile või otsustab valitsus, et riigitöötajad saavad nüüdsest 25% vähem palka, aga kuigi ka toetused langevad 15%, jäävad maksud ikka samaks (kui neid just ei tõsteta). Ja ongi elu sulle korralikult keeranud.


Ja vahel on sul kõiges ainult ennast süüdistada.

Advertisements

One thought on “Merka, Merka, mida sa teed?

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s