Postimees avastab: Eestist lahkub rohkem inimesi, kui siia saabub.

Sotsiaalameti andmetel on aastatel 2004-2007 Eestis väljaränne olnud pidevalt sisserändest suurem. 2004. aastal rändas sisse 1097 ja välja 2927 inimest, 2005. aastal olid need arvud vastavalt 1463 ja 4610, 2006. aastal 2234 ja 5527 ning 2007. aastal 3741 ja 4384. Vaadeldud nelja aasta jooksul rändas naisi Eestisse sisse 3793 ja välja 9360, mehi rändas sisse 4715 ja välja 8088. Kõige arvukama vanuserühma moodustasid nii sisse- kui ka väljarändajate hulgas 30-49 aasta vanused inimesed.

Õudne, eks? Meid lahkub jube palju. Seda ei vaadata, et iga aastaga on sissetulijate arv suurenenud. Sest tarvis on ju viriseda, et suur osa neid, kes on targad või edukad või lihtsalt pearaha andvad inimesed, läheb ära. Selle asemel, et istuda ja nukralt pead vangutades kurta, et minnakse, võiks hoopis mõelda ju sellele, et MIKS küll siit minema minnakse. Ja siis päriselt ka midagi selles suhtes ette võtta. Elu paremaks muuta, anda tarkadele koolilõpetajatele motivatsiooni kodumaale jääda. Anda võimalusi. Aga ei, virisema peab ju.

Alles paar kuud tagasi sai lehest lugeda, kuidas paljudel üliõpilastel on probleeme õppelaenu tagasimaksmisega. Kole lugu, peaks neid kuidagi aitama… Mida teha… Aa! Muidugi, võtaks õppelaenusoodustused ära, et noortel igasugune motivatsioon ja lootus kaoks! See on hea mõte! Või kuidas küll inimestele rohelist mõtlemist tutvustada ja nad ühistransporti kasutama panna oma autode asemel… Hmm… Tõstaks kütuseaktsiisi! Mis siis, et esimese asjana tõusevad lakke just ühistranspordi piletihinnad.

Või mida teha, et näiteks Tallinna eelarvet vähendada? Hm… Võtaks ära kultuuri- ja sotsiaalprojektide toetused? Ah? Päris hea mõte ju. Kärbiks kõike, mida saab ja igalt poolt – siis on kõik võrdsed ja viriseda ei saa, sest teistelt võeti ju ka. Kärbime kõike! Ainult mitte linna avalikele suhetele minevaid kulutusi, sest see oleks ju pühaduseteotus! Las see 27,6 miljonit krooni jääb kenasti puutumata. Edgari nägu on ju küll kena asi, mida näidata ja ilma uute voldikuteta ei saa kohe kuidagi…


Suruks kohe kellegi kätt rõõmsasti, kui teaks, kes küll on see, kes vastutab selle eest, et Eestis oleks hea elada.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s