Euromasu

Oijumal. Ma isegi ei teadnud, et täna on osa Eurovisiooni ja nüüd istume Laura juures teleka ees ja vaatame seda. Bulgaaria oli ülimalt jube. Silver ütles pärast seda, kui me kõik kooris korrutasime “SEE EI OLE PÄRIS! SEE EI SAA PÄRISELT OLLA!”, et äkki tahtsid nemad ka seda võistlust mõnitada nagu meie Kreisiraadio. Täpsevõitu tsitaat oleks vist: “Kõik Bulgaaria koomikud pandi laua taha kirjutama ja enne süüa ei antud, kui asi valmis”.

Just lõppes Islandi lugu. Tüdruk oli vist ilus, aga lugu enam ei mäleta. Nagu ei mäleta seda, kes pagan enne Bulgaariat oli… Um… Iisrael oli vist esimene asi, mis telekast tuli, kui ETV peale pandud sai… Lugu ega meloodiat ei mäleta. Ainult seda, et kaks naist olid seal ja nad tegid ühel hetkel täiesti tarbetu trummisoolo.

Uh. FYR Makedoonia. Rokilugu, normaalne, aga mitte meeldejääv. Rumeenia võttis esimese hooga muigama, siis aga sattusin tagasi saate lainele. Täiesti lamedad sõnad. Ja ometi on rumeenia keel nii ilus, et võiks seda natuke kõlada lasta. Oleks äkki paremini kõlanud ka see sõnumitu jura. Nüüd aga soome räpp. Plagiaat. Plagiatish vähemalt.

Portugal on peaaegu kõikidel kordadel osalenud, ütles Marko Reikop. Ütles, et lauljanna on väga koledasti riides ja keegi ei oska neist liikuda, pealegi kasutavad nad itku oma loos. Mina ei tea, samasugune, nagu need kõik lood. Jummel, kas tõesti on veel inimesi, kes kogu seda jura tõsiselt võtavad? Oeh. Kui vinguda ei saaks, ega siis vist ei vaatakski. Ja hääletamine… Mina vist hääletasin viimati siis, kui Brainstorm osales :)

Malta olevat ennustuskontorite järgi tänavune võitja. Kena-kena. Ma arvan, et kolme minuti pärast ma lihtsalt ei mäleta selle viisi ega midagi. Chiara on juurde võtnud kõvasti võrreldes… Öö… Millal ta viimati laulis? Ma ei mäleta, millal see oli, aga ta oli tunduvalt kõhnem siis…

Vau, viimane lugu. Bosnia ja Hertsegoviina. Esimese laksuga meenub Kolditsa “Proffet”. Nukkudena käituvad ilusates valgetes sõdurikostüümides tegelased… Aga ma ei näe mingit seost “tõsise rokkmuusikaga” mida see bänd viljelevat. Kõlab vaid ilus ja selge meloodiline “Sünnita mind maikuu hommikul, pese mind selges vees” – wtf?!

Edit hiljem: Pagan, esimeste lugudega sai vist palju rohkem nalja. Tšehhi klipp pani küll muigama praegu.


Vähemalt saab iga Eurovisioon ükskord läbi :D

Advertisements

One thought on “Euromasu

 1. Ma elan hetkel Eurovisiooni-vaimus. Päriselt ka.
  Esiteks see, et siin tehakse selleks puhuks üks korralik pidu.
  Teiseks see, et nii lõbusalt lamedat või vastupidist sündmust on raske mööda lasta.
  Kolmandaks leidsin kaasmaalase (soomlase), kel lapsepõlvest samamoodi kõik lood meeles.
  Neljandaks on Eestil ju täiesti arvestatav lugu :)
  Viiendaks saan ma esimest korda elus Eesti poolt hääletada (ja üldse hääletan esimest korda Eurokal).

  Kuuendaks – jälle põhjust veini limpsida, noh! :D

  Aga hea post, suurepärane ülevaade (mul pole telekat).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s