Teatritehas toob Tartusse lennukitäie ameeriklasi

Täna esietendub Noorte Teatritehase viies omalavastus “Ameerika”, mis räägib, kuidas lennuõnnetuses ellu jäänud ameeriklased tuleviku Eesti oludes toime tulevad.

Lavastaja Lennart Peebu sõnutsi on tegu utoopilise ulmekaga ühe rahvuse integreerimisest teiseks. “Tegevus toimub kauges tulevikus, mis on siiski eestlaste arvu vähenemist ja sagenevaid kliimakatastroofe vaadates üsna reaalne,” paljastas Peep teatritüki tagamaid.

“Ameerika” algab tavapärase lennureisiga Shanghaist New Yorki üle looduskatastroofidest laastatud Euraasia. Eesti kohal kukub lennuk aga alla ning ellujäänud kuus ameeriklast satuvad enesele teadmata maakera viimasesse integratsiooniprojekti, mis võib päästa nii kõik allesjäänud eestlased kui ka kolm ameeriklastest.

Lavastuse mõte sündis Peebul eelmisel talvel ning sai sel suvel Tartu Ülikooli semiootikatudengi Keiu Virro käe läbi kokku kirjutatud. “Tegelen oma esimese näidendi lavaletuleku puhul igaks juhuks väga aktiivselt hirmulolemisega ja esietenduse ajaks meenutan ilmselt juba inim-haavapuud,” muigas esmaspäeval debüteeriv dramaturg.

Lavastaja Lennart Peep ütles, et lavastusprotsess on olnud hüsteeriliselt naljakas, raske, huvitav ning kindlasti väljakutse kõigile inimestele nii laval kui selle kõrval ja taga. Alates esmaspäevast jõuab proovide tulemusena publiku ette veidi üle tunni kestev mõnus kompott teatrikoolilikest etüüdidest ja tõsistest teemadest. “Ja ärgem unustagem kiišusid!” lisas Peep.

Keiu Virro/Lennart Peep “Ameerika”

Etendused oktoobris-novembris Genialistide Klubis Magasini 5

E: 20.10 kl 19 esietendus!
T: 21.10 kl 19
K: 22.10 kl 19
E: 27.10 kl 19
T: 28.10 kl 19
K: 29.10 kl 19
E: 3.11 kl 19
T: 4.11 kl 19
K: 5.11 kl 19

Lavastaja: Lennart Peep
Tekst:
Keiu Virro
Assistent:
Merilyn Merisalu
Osades:
Liis Pokinen, Maria Metsalu, Lauri Läänelaid, Martin Tikk, Kaija Maarit Kalvet, Tõnis Parksepp, Mari Tagel, Minni Hein, Madli Ulp, Meelis Brikker, Karl August Kaljuste, Markus Pau, Juhan Kari jt.
Liigutused: Heli Kohv
Valgus ja heli: Merike Pullonen
Kostüüm:
Mari Tagel, Maret Kukk

Pilet 25.-

Kestvus u 70 min


Kommentaar kontrolletenduselt: “Liiga sürr, et tõsi olla. Äge!”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s