Kirju-kirju sügis

Varsti ei saa enam üldse aru, mis peas toimub või mida õue minnes selga peaks panema. Kraade on vähem kui kunagi varem viimaste kuude jooksul, samas on tunne, et tahaks järjest õhemalt olla. Seni olen suutnud tungile vastu panna… Peaaegu edukalt, joonud piima ja tervislikult toitunud. Aga ma ei tea, kaua see niimoodi kestab. Eile poes oma kaupadega kassalinti vaadates tuli naer peale: karbitoit endale, kassitoit Figole, pakk piima meile mõlemale ja… Pudel veini. Mõtlesin seda Mary osa üle vaadates vaikselt libistama hakata ja nostalgitseda. Aga pudel on siiani kenasti suletuna baarikapis. Ega ma nüüd ainult enda peale ju mõelda saa.

Eilsel plakatiringil ei jaganud matsu, kuidas aja suhtelisus toimib. Jälle. Esimesi roosasid plakateid vaatasin tükk aega viltuse peaga ja ütlesin endale, et nad olid veel nädal tagasi siin. Isegi vähem kui nädal. Aga tunne on hoopis teine. Nagu poleks mitu kuud näinud, aga ära ka ei unusta. Järjest rohkem tahad näha hoopis. Need paar väikest tülilaadset asja pole ju ka tegelikult päris tülid olnud ja on pealegi juba üsna hägused. Pigem nagu väike vingumine ühelt poolt, mossitamine teiselt poolt ja siis lepime jälle ära. Ei saa aru, mis täpselt on, aga on hea. Nagu ikka, on meeles ainult hea ja seda on olnud päris palju.

Ja ometi oli kogu selle melanhoolia kõrval eile päris mõnus kerge jakiga mööda linna ringi kõndida, kõrvaklapid peas ja plakatirull kotis, jalaga lehti sahistada, kõiki neid värve vaadata ja mõelda, et siin on ju tegelikult nii ilus.

Rahvastik: kurjad emad, õnnetud mehed ja vähe lapsi?


Väikekodanlikkus on jälle in .)

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s